Senarai Penuh Nama Calon Parlimen PRU13

|  0 ulasan

Berikut adalah senarai penuh calon-calon dari semua parti yang bertanding – PAS, BN, PKR, DAP dan BEBAS untuk kerusi Parlimen pada Pilihan Raya Umum ke 13 tahun 2013.

Sudahkan anda menyemak daftar pemilih untuk memastikan lokasi tempat mengundi anda?


Perlis

  • P001 Padang Besar – Azamhari Mahamood (PAS), Zahidi Zainul Abidin (BN)
  • P002 Kangar – Baharuddin Ahmad (PAS), Shaharuddin Ismail (BN)
  • P003 Arau – Haron Din (PAS), Shahidan Kassim (BN), Zainudin Yom (BEBAS)


Kedah

  • P004 Langkawi – Nawawi Ahmad (BN), Ahmad Abdullah (PKR), Marina Hussein (BEBAS)
  • P005 Jerlun – Othman Aziz (BN), Ismail Salleh (PAS)
  • P006 Kubang Pasu – Johari Baharom (BN), Mohd Jamal Nasir (PAS)
  • P007 Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (PAS), Mahdzir Khalid (BN), Mohamad Bazli Abdullah (BEBAS)
  • P008 Pokok Sena – Mahfuz Omar (PAS), Shahlan Ismail (BN)
  • P009 Alor Setar – Gooi Hsiau Leung (KEADILAN), Chor Chee Heung (BN), Abdul Fisol Mohd Isa (BERJASA), Jawahir Raja Abdul Wahid (BERSAMA)
  • P010 Kuala Kedah – Azman Ismail (KEADILAN), Zaki Zamani Abdul Rashid (BN)
  • P011 Pendang – Mohamad Sabu (PAS), Othman Abdul (BN)
  • P012 Jerai – Mohd Firdaus Jaafar (PAS), Jamil Khir (BN)
  • P013 Sik – Mansor Abdul Rahman (BN), Che Uda Che Nik (PAS)
  • P014 Merbok – Nor Azrina Surip (KEADILAN), Ismail Daud (BN), Ong Wei Sin (BEBAS), Suhaimi Hashim (KITA)
  • P015 Sungai Petani – Johari Abdul (KEADILAN), Shamsul Anuar Ismail (BN)
  • P016 Baling – Mohd Najmi Ahmad (PAS), Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)
  • P017 Padang Serai – N Surendran (KEADILAN), Heng Seai Kie (BN), Gobalakrishnan (BEBAS, Otman Mawi (BEBAS), Hamidi Abdul Hasan (BERJASA)
  • P018 Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN), Abdul Aziz Sheikh Fadzir (BN)


Kelantan

  • P019 Tumpat – Kamaruddin Jaffar (PAS), Mansor Salleh (BN)
  • P020 Pengkalan Chepa - Dali Husin (BN), Izani Husin (PAS)
  • P021 Kota Bharu – Takiyuddin Hassan (PAS), Mohamad Fatmi Che Salleh (BN), Zakiman Abu Bakar (BEBAS)
  • P022 Pasir Mas – Nik Mohamad Abduh Nik Abdul Aziz (PAS), Ibrahim Ali (BEBAS)
  • P023 Rantau Panjang – Siti Zaleha Mohd Yusof (PAS), Ghazali Ismail (BN)
  • P024 Kubang Kerian – Ahmad Baihaqi Atiqullah (PAS), Anuar Safian (BN)
  • P025 Bachok – Ahmad Marzuki Shaary (PAS), Awang Adek Hussin (BN)
  • P026 Ketereh – Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN), Annuar Musa (BN)
  • P027 Tanah Merah – Nik Mohamad Nik Hassan (PKR ), Ikmal Hisham Abdul Aziz (BN), Ahmad Fizal Che Harun (BEBAS)
  • P028 Pasir Puteh - Tuan Mustaffa Tuan Mat (BN), Nik Maziah Nik Mohamad (PAS)
  • P029 Machang – Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN), Ahmad Jazlan Yaakub (BN)
  • P030 Jeli – Mohd Apandi Mohamad (PAS), Mustapa Mohamed (BN)
  • P031 Kuala Krai – Mohd Hatta Ramli (PAS), Tuan Aziz Tuan Hamat (BN)
  • P032 Gua Musang – Tengku Razaleigh Tengku Mohd Hamzah (BN), Wan Abd Rahim Wan Abdullah (PAS)


Terengganu

  • P033 Besut – Idris Jusoh (BN), Riduan Mohamad Nor (PAS)
  • P034 Setiu – Che Mohamad Zulkifly Jusoh (BN), Omar Sidek (PAS)
  • P035 Kuala Nerus – Mohd Khairuddin Aman Ghazali (PAS), Mohd Nasir Ibrahim Fikri (BN)
  • P036 Kuala Terengganu – Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS), Mohd Zuber Embong (BN), Maimun Yusof (BEBAS)
  • P037 Marang – Abdul Hadi Awang (PAS), Yahya Khatib Mohamad (BN)
  • P038 Hulu Terengganu – Jailani Johari (BN), Kamaruzaman Abdullah (PAS)
  • P039 Dungun – Wan Hassan Mohd Ramli (PAS), Rosli Mat Hassan (BN), Mazlan Harun (BEBAS)
  • P040 Kemaman – Kamarudin Chik (KEADILAN), Ahmad Shabery Cheek (BN)


Pulau Pinang

  • P041 Kepala Batas – Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS), Rezaal Merican (BN)
  • P042 Tasek Gelugor – Shabudin Yahaya (BN), Abdul Rahman Maidin (PAS), Mohd Omar Shariff (BEBAS)
  • P043 Bagan – Lim Guan Eng (DAP), David Chua Teik Siang (BN), Lim Kim Chu (PCM)
  • P044 Permatang Pauh – Anwar Ibrahim (KEADILAN), Mazlan Ismail (BN), Abdullah Zawawi Samsudin (BEBAS)
  • P045 Bukit Mertajam – Sim Chee Keong (DAP), Gui Guat Lye (BN)
  • P046 Batu Kawan – Kasthuriraani (DAP), N. Gobalakrishnan (BN), Huan Cheng Guan (PCM), Mohan (BEBAS)
  • P047 Nibong Tebal – Mansor Othman (KEADILAN), Zainal Abidin Osman (BN), Teng Kok Pheng (BEBAS)
  • P048 Bukit Bendera – Zairil Khir Johari (DAP), Teh Leong Meng (BN)
  • P049 Tanjong – Ng Wei Aik (DAP), Ng Song Kheng (BN)
  • P050 Jelutong – Ooi Chuan Aun (DAP), Ng Fook On (BN)
  • P051 Bukit Gelugor – Karpal Singh (DAP), Teh Beng Yeam (BN)
  • P052 Bayan Baru – Sim Tze Tzin (KEADILAN), Tang Heap Seng (BN)
  • P053 Balik Pulau – Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN), Dr. Hilmi Yahaya (BN)


Perak

  • P054 Gerik – Norhayati Kasim (PAS), Hasbullah Osman (BN)
  • P055 Lenggong – Razman Zakaria (PAS), Shamsul Anuar Nasarah (BN)
  • P056 Larut – Fauzi Shaari (PAS), Hamzah Zainudin (BN), Raveendran  A/L Vallikana (BEBAS)
  • P057 Parit Buntar – Mujahid Yusof Rawa (PAS), Mua'amar Ghadafi Jamal Jamaludin (BN)
  • P058 Bagan Serai – Mohd Nor Hj R. M. Monutty (KEADILAN),  Noor Azmi Ghazali (BN), Abdul Latif Masud (BEBAS)
  • P059 Bukit Gantang – Ismail Saffian (BN), Idris Ahmad (PAS)
  • P060 Taiping – Nga Kor Ming (DAP), Tan Lian Hoe (BN)
  • P061 Padang Rengas – Meor Ahmad Isharra Ishak (KEADILAN), Mohamed Nazri Abdul Aziz (BN)
  • P062 Sungai Siput – Michael Jeyakumar Devaraj (PSM), Devamany A/L S. Krishnasamy (BN), Nagalingam A/L Singgaravelloo (BEBAS)
  • P063 Tambun – Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN), Ahmad Husni Mohamad Hanadzlah (BN)
  • P064 Ipoh Timur – Su Keong Siong (DAP), Kat Wong Mei Yin (BN)
  • P065 Ipoh Barat – Kulasegaran A/L Murugeson (DAP), Cheng Wei Yee (BN), Kalwant Singh A/L Sujan Singh (BEBAS)
  • P066 Batu Gajah – Sivakumar A/L Varatharaju Naidu (DAP), Loo Thin Tuck (BN)
  • P067 Kuala Kangsar – Khalil Idham Lim Abdullah (PAS), Wan Mohd Khai-ril Anuar Wan Ahmad (BN), Kamilia Ibrahim (BEBAS)
  • P068 Beruas – Ngeh Koo Ham (DAP), Chang Ko Youn (BN)
  • P069 Parit – Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS), Mohd Zaim Abu Hasan (BN)
  • P070 Kampar – Lee Chee Leong (BN), Ko Chung Seng (DAP)
  • P071 Gopeng – Lee Boon Chye (KEADILAN), Tan Chin Meng (BN)
  • P072 Tapah – Saravanan A/L Murugan (BN), Vasantha Kumar A/L Krishnan (PKR), Shaharuzzaman Bistamam (BERJASA), Ridzuan Bani (BEBAS)
  • P073 Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN), Tajuddin Abdul Rahman (BN)
  • P074 Lumut – Imran Abdul Hamid (PAS), Kong Cho Ha (BN)
  • P075 Bagan Datoh – Ahmad Zahid Hamidi (BN), Madhi Hasan (PKR)
  • P076 Teluk Intan – Seah Leong Peng (DAP), Mah Siew Keong (BN), Moralingam A/L Kannan (BEBAS)
  • P077 Tanjong Malim – Tan Yee Kew (PKR), Ong Ka Chuan (BN)


Pahang

  • P078 Cameron Highlands – G. Palanivel (BN), Mohd Shokri (BERJASA), Monogaran (DAP), Kisho Kumar (BEBAS), Alagu (BEBAS)
  • P079 Lipis – Abdul Rahman MOhamad (BN), Mohd Mahyuddin Ghazali (PAS), Aishaton Abu Bakar (BEBAS)
  • P080 Raub – Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP), Hoh Khai Mun (BN)
  • P081 Jerantut – Ahmad Nazlan Idris (BN), Hamzah Jaafar (PAS),
  • P082 Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN), Wan Adnan Wan Mamat (BN), G Ponisamy (BEBAS)
  • P083 Kuantan – Fuziah Salleh (KEADILAN), Mohd. Suffian Awang (BN)
  • P084 Paya Besar – Murni Hidayah Anuar (KEADILAN), Abdul Manan Ismail (BN), Zahari Mamat (BEBAS)
  • P085 Pekan – Mohd Fariz Musa (KEADILAN), DS Najib Razak (BN)
  • P086 Maran – Ismail Abd. Mutalib (BN), Mujibur Rahman Ishak (PAS)
  • P087 Kuala Krau – Ismail Mohamed Said (BN), Nasruddin Hassan (PAS)
  • P088 Temerloh – Nasrudin Hassan Tantawi (PAS), Saifuddin Abdullah (BN)
  • P089 Bentong – Wong Tack (DAP), Liow Tiong Lai (BN)
  • P090 Bera – Zakaria Abdul Hamid (KEADILAN), Ismail Sabri Yaakob (BN), Mohd Wali (BEBAS)
  • P091 Rompin – Jamaludin Jarjis (BN), Nuridah Mohd Salleh (PAS)


Selangor

  • P092 Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN), Mohd. Fasiah Mohd Fakeh (BN)
  • P093 Sungai Besar – Noriah Kasnon (BN), Mohd Salleh M Husin (PAS)
  • P094 Hulu Selangor – Khalid Jaafar (KEADILAN), P. Kamalanathan (BN), Radzali Moktar (BEBAS), Santhara Kumar (BEBAS)
  • P095 Tanjong Karang – Noh Omar (BN), Herman Tino(BEBAS), Mohd Rashid Deraman (PAS)
  • P096 Kuala Selangor – Dzulkefly Ahmad (PAS), Irmohizam Ibrahim (BN)
  • P097 Selayang – William Leong Jee Ken (KEADILAN), Donald Lim Siang Chai (BN), Mohd Hazizi (BERJASA)
  • P098 Gombak – Azmin Ali (KEADILAN), Raman Ismail (BN), Said Nazar (BEBAS)
  • P099 Ampang – Zuraida Kamaruddin (KEADILAN), Rozaidah Talib (BN)
  • P100 Pandan – Rafizi Ramli (KEADILAN), Garry Lim Chin Yee (BN), Tan Yew Leng (BEBAS)
  • P101 Hulu Langat – Adzhaliza Mohd. Nor (BN), Che Rosli Che Mat (PAS)
  • P102 Serdang – Ong Kian Ming (DAP), Yap Pian Hon (BN)
  • P103 Puchong – Gobind Singh Deo (DAP), A. Kohilan Pillay (BN)
  • P104 Kelana Jaya – Wong Chen (KEADILAN), Loh Seng Kok (BN), Toh Sin Wah (BEBAS)
  • P105 Petaling Jaya Selatan – Hee Loy Sian (KEADILAN), Seah Kok Fah (BN), Ibrahim Khatib (BEBAS)
  • P106 Petaling Jaya Utara – Tony Pua Kiam Wee (DAP), Chew Hoong Ling (BN)
  • P107 Subang – Sivarasa Rasiah (KEADILAN), A. Prakash Rao (BN), Edros Abdullah (BEBAS), Mohd Ismail (BERJASA), Nazaruddin (BEBAS)
  • P108 Shah Alam – Khalid Samad (PAS), Zulkifli Noordin (BN)
  • P109 Kapar - G Manivannan (KEADILAN), A. Sakthivel (BN), Norhamzah (BEBAS), Palaya (BEBAS), Mohd Pathan (BERJASA), Mohd Nazri (BEBAS)
  • P110 Klang – Charles Anthony Santiago (DAP), Teh Kim Poo (BN)
  • P111 Kota Raja – Siti Mariah Mahmud (PAS), . Murugesan (BN), Uthayakumar (BEBAS), Azman Idrus (BEBAS)
  • P112 Kuala Langat – Abdullah Sani (KEADILAN), Sharuddin Omar (BN), Kottappan (BEBAS)
  • P113 Sepang – Mohd. Zin Mohamed (BN), Mohd Zin Mohamed (PAS), Suhaimi (BEBAS), Hanapiah (BEBAS)


Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan

  • P114 Kepong – A Chandrakumanan (BN), Tan Seng Giaw (DAP), Yee Poh Ping (BEBAS)
  • P115 Batu – Tian Chua (KEADILAN), Dominic Lau Hoe Chai (BN), Atan Bin Jasin (BEBAS), Hashin Abdul Karim (BERJASA), Nazariah (BEBAS)
  • P116 Wangsa Maju – Tan Kee Kwong (KEADILAN), Mohd Shafie Abdullah (BN)
  • P117 Segambut – Lim Lip Eng (DAP), Jayanthi Devi Balaguru (BN)
  • P118 Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (KEADILAN), Ahmad Fauzi Zahari (BN)
  • P119 Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi (PAS), Johari Abdul Ghani (BN)
  • P120 Bukit Bintang – Fong Kui Lun (DAP), Frankie Gan Joon Zin (BN)
  • P121 Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (KEADILAN), Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (BN), Rusli Baba (BEBAS)
  • P122 Seputeh – Ong Kian Ming (DAP), Nicole Wong Siaw Ting (BN)
  • P123 Cheras – Tan Kok Wai (DAP), Teoh Chee Hooi (BN)
  • P124 Bandar Tun Razak – Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN), Tan Kok Eng (BN), Mokhtar Salahudin (BEBAS), Mohamad Sukeri Abdul Samat(BEBAS)
  • P125 Putrajaya – Husam Musa (PAS), Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
  • P166 Labuan – Ibrahim Menudin (KEADILAN), Rozman Isli (BN), Hadnan Mohamad (PAS)


Negeri Sembilan

  • P126 Jelebu – Raj Munni Sabu (PAS), Zainuddin Hj Ismail (BN)
  • P127 Jempol – Wan Aishah Wan Ariffin (PAS), Md Isa Md Samad (BN)
  • P128 Seremban – Loke Siew Fook (DAP), Yeow Chai Thiam (BN), Abdul Halim Abdullah (BERJASA), John Fernandez (BEBAS), Bujang Abu (BEBAS)
  • P129 Kuala Pilah – Nazeri Yunus (KEADILAN), Hasan Malik (BN)
  • P130 Rasah – Teo Kok Seong (PKR), Teo Eng Kian (BN)
  • P131 Rembau – Khairy Jamaluddin (BN), Radzali A Ghani (PKR), Abdul Aziz (BEBAS)
  • P132 Telok Kemang – Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN), Mogan A/L Velayatham (BN), Kamarudin Kumaravel Abdullah (BEBAS)
  • P133 Tampin – Abdul Razakek Abdul Rahim (PAS), Shaziman Abu Mansor (BN)


Melaka

  • P134 Masjid Tanah – Mas Emieyati Samsuddin (BN), Mohd Nasaie Ismail (PAS)
  • P135 Alor Gajah – Koh Nai Kwong (BN), Damien Yeo Shen Li (DAP)
  • P136 Batu  Tangga – Abu Bakar Mohd. Diah (BN), Rahim Ali (PKR)
  • P137 Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN), Mohd Ali Rustam (BN)
  • P138 Kota Melaka – Sim Tong Him (DAP), Yee Kok Wah (BN)
  • P139 Jasin – Ahmad Hamzah (BN), Rahmat Yusof (PKR)


Johor

  • P140 Segamat – Chua Jui Meng (KEADILAN), S Subramaniam (BN)
  • P141 Sekijang – Anuar Abd. Manap (BN), Julailey Jemadi (PKR)
  • P142 Labis – Chua Tee Yong (BN), S Ramakrishnan (DAP)
  • P143 Pagoh – Muhyiddin Yassin (BN), Mohd Rozali Jamil (PAS)
  • P144 Ledang - Hamim Samuri (BN), Hassan Karim (PAS)
  • P145 Bakri – Er Teck Hwa (DAP), Chris Lee Ching Yong (BN)
  • P146 Muar – Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN), Razali Ibrahim (BN)
  • P147 Parit Sulong – Khairuddin Abd Rahim (PAS), Noraini Ahmad (BN)
  • P148 Ayer Hitam – Wee Ka Siong (BN), Hu Pang Chaw (PAS)
  • P149 Sri Gading – Aziz Kaprawi (BN), Mohd Khuzzan Abu Bakar (PKR)
  • P150 Batu Pahat – Idris Jusi (KEADILAN), Mohd. Puad Zarkashi (BN)
  • P151 Simpang Renggam - Liang Teck Meng (BN), Suhaizan Kaiat (PAS)
  • P152 Kluang – Liew Chin Tong (DAP), Hou Kok Siong (BN)
  • P153 Sembrong – Onn Abu Bakar (KEADILAN), Hishammuddin Hussein (BN)
  • P154 Mersing –  Abd. Latiff Ahmad (BN), Roslan Nikmat (PAS)
  • P155 Tenggara – Halimah Mohamed Sadique (BN), Muhamad Said Jonit (PAS)
  • P156 Kota Tinggi - Noor Ehsanuddin Mohd. Harun Narrashid (BN), Onn Jaafar (PAS)
  • P157 Pengerang – Azalina Othman (BN), Dayangku Intan Tengku Abdul Hamid (PKR), Mohd Azaman Johari (BEBAS)
  • P158 Tebrau – Steven Choong Siow (KEADILAN), Khoo Soon Seang (BN)
  • P159 Pasir Gudang – Ahmad Faidi Saidi (KEADILAN), Normala Abd. Samad (BN)
  • P160 Johor Bharu – Md Hashim Hussein (KEADILAN), Shahrir Samad (BN)
  • P161 Pulai – Salahuddin Ayub (PAS), Nur Jazlan Mohamed (BN)
  • P162 Gelang Patah – Lim Kit Siang (DAP), Abdul Ghani Othman (BN)
  • P163 Kulai – Teo Nie Ching (DAP), Tay Chin Hein (BN), Surendiran (BEBAS)
  • P164 Pontian – Ghazali Hosman (KEADILAN), Ahmad Maslan (BN)
  • P165 Tanjong Piai – Wee Jeck Seng (BN), Mahdzir Ibrahim (PAS)


Sabah

  • P167 Kudat – Rahimah Majid (KEADILAN), Abdul Rahim Bakri (BN), Robert Mojurib Diyun (SAPP), Jutirim Galibai Galabi (STAR)
  • P168 Kota Marudu – Maijol Mahap (KEADILAN), Maximus Ongkili (BN), Majamis Timbong (STAR), Yuntau K Kolod (SAPP)
  • P169 Kota Belud – Isnaraissah Munirah Majilis (KEADILAN), Abd. Rahman Dahlan (BN), Jalumin Bayogoh (STAR), Lamsil Amidsor (BEBAS), Kanul Gindol (BEBAS)
  • P170 Tuaran – Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN), Madius Tangau (BN), Erveana Ansari (BEBAS), Samin (STAR)
  • P171 Sepanggar – Jeffry Kumin (DAP), Jumat Idris (BN), Chin Hon Kiong (SAPP), Daniel John Jambun (STAR)
  • P172 Kota Kinabalu – Wong Sze Phin (DAP), Chin Tek Ming (BN), Liew Hock Leong (STAR)
  • P173 Putatan – Lee Han Kyun (DAP), Marcus Mojigoh (BN), Awang Ahmad Sah (STAR), Dulie Mari (SAPP)
  • P174 Penampang – Darell Leiking (KEADILAN), Bernard Dompok (BN), Melania Annol (STAR)
  • P175 Papar – Rosnah Abdul Rashid Shirlin (BN), Balon Mujim (STAR), Yahya Lampong (PKR)
  • P176 Kimanis – Anifah Aman (BN), Lusin Balangon (STAR), Jamil William (SAPP), Jaafar Ismail (PKR)
  • P177 Beaufort – Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN), Azizah Mohd. Dun (BN), Guan Dee Koh Hoi (STAR)
  • P178 Sipitang - Sapawi Amat Wassali@Ahmad (BN), Kamis Daming (SAPP), Ramle Dua (PKR)
  • P179 Ranau – Jonathan Yassin (KEADILAN), Ewon Ebin (BN), Yazid Sahjinan (BEBAS), Julianah Situn (STAR)
  • P180 Keningau – Joseph Pairin Kitingan (BN), Geoffrey Kitingan (STAR), Stephen Sandor (PKR)
  • P181 Tenom – Raime Unggi (BN), Hasmin Abdullah (STAR),  Jaineh Juata (SAPP), Masdi Tumas (PKR), Mutang Dawat (KITA)
  • P182 Pensiangan – Martin Tomy (STAR), Richard Sakian Gunting (PKR), Joseph Kurup (BN), Fatimah Agitor (BEBAS)
  • P183 Beluran – Ronald Kiandee (BN), Raimon Lanjat (STAR), James Miki (PKR), Datu Kamaruddin Datu Mustapha (BEBAS)
  • P184 Libaran – Juslie Ajirol (BN), Sahar Saka (BEBAS), Mohd Serman Hassnar (PKR), Rosnah Unsari (STAR)
  • P185 Batu Sapi – Linda Tsen Thau Lin (BN), Saiful Bahari (STAR), Hamzah Abdullah (PAS)
  • P186 Sandakan – Liew Vui Keong (BN), Wong Tien Fatt (DAP)
  • P187 Kinabatangan – Bung Moktar Radin (BN), Abdullah Abdul Sani (PKR), Ali Latip Taha (BEBAS), Yambuya Parantis (STAR)
  • P188 Silam – Datu Nasrun Datu Mansor (BN), Dumi Pg Masdal (BEBAS), Badrulamin Bahron (PKR), Nawawie Saking (STAR)
  • P189 Semporna – Mohd. Shafie Apdal (BN),Mohd Suffian Abdul Habi (PKR), Badaruddin Tun Datu Mustapha (BEBAS)
  • P190 Tawau – Mary Yap Kain Ching (BN), Kong Hong Ming (PKR), Chua Soon Bui (SAPP), Ahmad Awang (BEBAS)
  • P191 Kalabakan – Abdul Ghapur Salleh (BN), Yahya Zainal (BEBAS), Malvine (STAR), Siamsir (BEBAS), Freddie Japat Simbol (BEBAS), Mohd Manuke (BEBAS), Usman Madeaming (PAS)


Sarawak

  • P192 Mas Gading – Nogeh Gumbek (BN), Patrick Anek Uren (STAR), Mordi Bimol (DAP), Tekhee (BEBAS)
  • P193 Santubong – Wan Junaidi Tuanku Jaafar (BN), Affendi Jeman (BEBAS), Zulrusdi Mohamad Hol (PKR), Mura Kadir (STAR)
  • P194 Petra Jaya – Ahmad Nazib Johari (PKR), Fadillah Yusof (BN)
  • P195 Bandar Kuching – Chong Chein Jen (DAP), Tan Kai (BN)
  • P196 Stampin – Dr Tang Sie Hing (DAP), Yong Khoon Seng (BN), Soo Lina (STAR)
  • P197 Kota Samarahan – Abang Ahmad Kerdee (KEADILAN), Rubiah Wang (BN)
  • P198 Mambong – Willie Monggin (KEADILAN), Dripin Sakoi (STAR), James Dawos Mamit (BN)
  • P199 Serian - Richard Riot (BN), Edward Andrew Luwak (DAP), Johnny Aput (STAR)
  • P200 Batang Sadong – Mohd Jolhi (PAS), Nancy Shukri (BN)
  • P201 Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN), Rohani Abdul Karim (BN)
  • P202 Sri Aman – Nicholas Mujah (KEADILAN), Masir Kujat (BN), Wilfred Stephen (SWP), Donald Lawan (BEBAS)
  • P203 Lubok Antu – Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN), Nyalau Badak (BN), Larry Sng (SWP)
  • P204 Betong – Douglas Unggah (BN), Cecilia Siti Una (PKR)
  • P205 Saratok – Ali Biju (KEADILAN), Rosli Lek (BEBAS), William Ikom (BN)
  • P206 Tanjong Manis – Jurina Mut (PAS), Norah Abd Rahman (BN)
  • P207 Igan – Abdulah Wahab Dolah (BN), Ajiji Fauzah (PAS)
  • P208 Sarikei – Ding Kuong Hiing (BN), Andrew Wong Lin Biu (DAP)
  • P209 Julau – Andy Wong Hong Yu (KEADILAN), Wong Judat (SWP), Joseph Salang Gandum (BN)
  • P210 Kanowit – Thomas Laja (KEADILAN), Ellison Ludah Muyan (SWP), Ago Dagang (BN)
  • P211 Lanang - Tiong Thai King (BN), Alice Lau Kiong Yieng (DAP)
  • P212 Sibu – Oscar Ling Chai (DAP), Lau Lee Ming (BN), Narawi Haron (BEBAS)
  • P213 Mukah – Sylvester Ajah Subah (BEBAS), Hai Merawin (DAP), Muhamad Leo Michael Toyad (BN)
  • P214 Selangau – Joshua Jabeng (KEADILAN),  Joseph Entulu Belaun (BN), Sng Chee Hua (SWP)
  • P215 Kapit – Alexander Nanta Linggi (BN), Ramli Malaka (DAP)
  • P216 Hulu Rajang – Abun Sui Anyit (KEADILAN), George Lagong (SWP), Ugak Kumbong (BN)
  • P217 Bintulu – Tiong King Sing (BN), John Brian Anthony (DAP)
  • P218 Sibuti – Mohamad Zaid Tandang (PAS), Ahmad Lai Bujang (BN)
  • P219 Miri – Sebastian Ting (BN), Michael Teo Yu Keng (PKR), Chong Kon Fatt (STAR)
  • P220 Baram – Ronald Engan (KEADILAN), Anyi Ngau (BN), Patrick Sibat Sujang (BEBAS)
  • P221 Limbang – Baru Bian (KEADILAN), Hasbi Habibollah (BN)
  • P222 Lawas – Baru Langup (DAP), Henry Sum Agong (BN), Alirahman Kamseh (STAR)

Catat Ulasan

Cancel
Click to go to top