Jadual Siaran Piala Dunia 2014 di TV1 dan TV2 RTM

RTM melalui TV1, TV2 dan TVi akan menyiarkan perlawanan-perlawanan terpilih Piala Dunia FIFA 2014 (FIFA World Cup) di Brazil mulai 12 Jun hingga 13 Julai ini.

Radio Televisyen Malaysia (RTM) akan menayangkan sebanyak 35 perlawanan meliputi 24 siaran langsung dan 11 siaran tertunda dengan siaran berdefinisi tinggi (HD). Siaran melibatkan negara yang diminati rakyat Malaysia antaranya Brazil, England, Argentina, Sepanyol, Perancis, Portugal, Belanda, Itali, Argentina, Korea dan Jepun.

RTM turut menyediakan siaran ulangan Piala Dunia 2014 setiap hari iaitu pada pukul 3 hingga 5 petang di TV1, 10 hingga 12 malam (TV2) dan 8 hingga 10 malam (TVi).

jadual siara RTM piala dunia 2014 brazil

 

Berikut adalah jadual penuh siaran langsung, siaran tertunda dan siaran ulangan di RTM. Bagi perlawanan yang tidak ditayangkan di RTM, anda boleh tonton di Astro.

Untuk keputusan terkini, sila layari keputusan penuh Piala Dunia FIFA 2014, dan juga kedudukan terkini Penjaring Terbanyak Piala Dunia 2014.


Jadual Siaran Piala Dunia FIFA 2014 RTM (TV1, TV2 dan TVi)

Petunjuk: [L] Live telecast / siaran langsung, [D] Delayed telecast / siaran tertunda, [R] Repeat / siaran ulangan.

Match #

Tarikh
Hari

Perlawanan

TV1

TV2

TVi
(Astro 180)

1 13 Jun
Jumaat
Brazil vs. Croatia [L] 04:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
2 14 Jun
Sabtu
Mexico vs. Cameroon

---

---

---

3 14 Jun
Sabtu
Spain vs. Netherlands [L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
4 14 Jun
Sabtu
Chile vs. Australia

---

---

---

5 15 Jun
Ahad
Colombia vs. Greece [L] 00:00 [R] 10:00 [L] 00:00
7 15 Jun
Ahad
Uruguay vs. Costa Rica [L] 03:00

---

[L] 03:00
[R] 20:00
8 15 Jun
Ahad
England vs. Italy
[R] 15:00
[D] 10:00
[R] 22:00

---

6 15 Jun
Ahad
Ivory Coast vs. Japan

---

---

---

9 16 Jun
Isnin
Switzerland vs. Ecuador

---

---

---

10 16 Jun
Isnin
France vs. Honduras

---

---

---

11 16 Jun
Isnin
Argentina vs. Bosnia-Herzegovina

---

[D] 15:00
[R] 22:00

[R] 20:00
13 17 Jun
Selasa
Germany vs. Portugal [D] 02:00
[R] 15:00

[R] 22:00

[R] 20:00
12 17 Jun
Selasa
Iran vs. Nigeria

---

---

---

14 17 Jun
Selasa
Ghana vs. USA

---

---

---

15 18 Jun
Rabu
Belgium vs. Algeria

---

---

---

17 18 Jun
Rabu
Brazil vs. Mexico

---

---

---

16 18 Jun
Rabu
Russia vs. South Korea

---

---

---

18 Jun
Rabu
Spain vs. Netherlands [R] 15:00

---

---

18 Jun
Rabu
Brazll lwn Croatia

---

[R] 22:00

---

18 Jun
Rabu
England vs. Italy

---

---

[R] 20:00
20 19 Jun
Khamis
Australia vs. Netherlands [L] 00:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 00:00
[R] 20:00
19 19 Jun
Khamis
Spain vs. Chile

---

---

---

18 19 Jun
Khamis
Cameroon vs. Croatia

---

---

---

21 20 Jun
Jumaat
Colombia vs. Ivory Coast

---

---

---

23 20 Jun
Jumaat
Uruguay vs. England [L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
22 20 Jun
Jumaat
Japan vs. Greece

---

---

---

24 21 Jun
Sabtu
Italy vs. Costa Rica

---

---

---

25 21 Jun
Sabtu
Switzerland vs. France [L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
26 21 Jun
Sabtu
Honduras vs. Ecuador

---

[L] 06:00
[L] 06:00
[R] 20:00
27 22 Jun
Ahad
Argentina vs. Iran [L] 00:00
[R] 15:00

---

[L] 00:00
29 22 Jun
Ahad
Germany vs. Ghana [L] 03:00
[R] 22:00 [L] 03:00
28 22 Jun
Ahad
Nigeria vs. Bosnia-Herzegovina

---

[L] 06:00
[L] 06:00
[R] 20:00
31 23 Jun
Isnin
Belgium vs. Russia

---

---

---

32 23 Jun
Isnin
South Korea vs. Algeria [L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
30 23 Jun
Isnin
USA vs. Portugal

---

---

---

36 24 Jun
Selasa
Netherlands vs. Chile

---

---

---

35 24 Jun
Selasa
Australia vs. Spain

---

---

---

34 24 Jun
Selasa
Croatia vs. Mexico

---

---

---

33 24 Jun
Selasa
Cameroon vs. Brazil
[R] 15:00
[D] 06:00
[R] 22:00

[R] 20:00
39 25 Jun
Rabu
Italy vs. Uruguay

---

---

---

40 25 Jun
Rabu
Costa Rica vs. England

---

---

---

37 25 Jun
Rabu
Japan vs. Colombia

---

---

---

38 25 Jun
Rabu
Greece vs. Ivory Coast [L] 04:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
43 26 Jun
Khamis
Nigeria vs. Argentina

---

---

---

44 26 Jun
Khamis
Bosnia-Herzegovina vs. Iran

---

---

---

42 26 Jun
Khamis
Ecuador vs. France
[R] 15:00
[D] 06:00
[R] 22:00

[R] 20:00
41 26 Jun
Khamis
Honduras vs. Switzerland

---

---

---

45 27 Jun
Jumaat
USA vs. Germany [L] 00:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 00:00
[R] 20:00
46 27 Jun
Jumaat
Portugal vs. Ghana

---

---

---

47 27 Jun
Jumaat
South Korea vs. Belgium

---

---

---

48 27 Jun
Jumaat
Algeria vs. Russia

---

---

---

28 Jun
Rabu
Cameroon vs. Brazil [R] 15:00

---

---

28 Jun
Rabu
Argentina vs. Bosnia-Herzegovina

---

[R] 22:00

---

28 Jun
Rabu
Germany vs. Portugal

---

---

[R] 20:00
Perlawanan Round of 16
49 29 Jun
Ahad
Brazil 1A vs. 2B Chile [L] 00:00 [R] 22:00 [L] 00:00
50 29 Jun
Ahad
Colombia 1C vs. 2D Uruguay [R] 15:00 [D] 06:00 [R] 20:00
51 30 Jun
Isnin
Netherlands 1B vs. 2A Mexico

---

[D] 02:00
[R] 22:00

[R] 20:00
52 30 Jun
Isnin
Costa Rica 1D vs. 2C Greece [R] 15:00 [L] 04:00 [L] 04:00
53 1 Julai
Selasa
France 1E vs. 2F Nigeria [L] 00:00 [R] 22:00 [L] 00:00
54 1 Julai
Selasa
Germany 1G vs. 2H Algeria [R] 15:00 [D] 06:00 [R] 20:00
55 2 Julai
Rabu
Argentina 1F vs. 2E Switzerland

---

[D] 02:00
[R] 22:00

---

56 2 Julai
Rabu
Belgium 1H vs. 2G USA
[R] 15:00
[L] 04:00
[L] 04:00
[R] 20:00
3 Julai
Khamis

1E vs. 2F

[R] 15:00

---

---

3 Julai
Khamis

1D vs. 2C

---

[R] 10:00

---

3 Julai
Khamis

1F vs. 2E

---

---

[R] 20:00
4 Julai
Jumaat

1H vs. 2G

[R] 15:00

---

---

4 Julai
Jumaat

1C vs. 2D

---

[R] 22:00

---

4 Julai
Jumaat

1A vs. 2B

---

---

[R] 20:00
Perlawanan Suku Akhir / Quarterfinals
58 5 Julai
Sabtu
France vs. Germany

---

[D] 02:00
[R] 22:00

---

57 5 Julai
Sabtu
Brazil vs. Colombia [R] 15:00 [L] 04:00
[L] 04:00
[R] 20:00
60 6 Julai
Ahad
Argentina vs. Belgium [L] 00:00 [R] 22:00 [L] 00:00
59 6 Julai
Ahad
Netherlands vs. Costa Rica [R] 15:00 [D] 06:00 [R] 20:00
7 Julai
Isnin

Winners 49 vs. 50

---

[R] 22:00

---

7 Julai
Isnin

Winners 53 vs. 54

---

---

[R] 20:00
7 Julai
Isnin

Winners 55 vs. 56

[R] 15:00

---


-
8 Julai
Selasa

Brazil vs. Colombia

---

---

[R] 20:00
8 Julai
Selasa

Winners 51 vs. 52

---

[R] 22:00

---

8 Julai
Selasa

Winners 53 vs. 54

[R] 15:00

---

---

Perlawanan Separuh Akhir / Semifinals
61 9 Julai
Rabu
Brazil vs. Germany
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
62 10 Julai
Khamis
Netherlands vs. Argentina
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
11 Julai
Jumaat

Winners 57 vs. 58

[R] 15:00

---

[R] 20:00
11 Julai
Jumaat

Winners 59 vs. 60

---

[R] 22:00

---

12 Julai
Sabtu

Winners 57 vs. 58

---

[R] 22:00

---

12 Julai
Sabtu

Winners 59 vs. 60

[R] 15:00

---

[R] 20:00
Perlawanan Penentuan Tempat Ketiga
63 13 Julai
Ahad
Brazil vs. Netherlands
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
Perlawanan Penentuan Juara Piala Dunia FIFA 2014
64 14 Julai
Isnin
Germany vs. Argentina
[R] 15:00
[L] 03:00
[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00

Nama-nama pasukan yang bertanding di peringkat kalah mati akan dikemaskini bila diketahui kelak.

Sila bookmark dan share.

Click to go to top